Vremenske razmere

Discussion in 'Chapters' started by Admiral, Mar 8, 2011.

1. Admiral Barefooters
    1. Slovenia -...

Message Count:
    6
    Kako se prilagajate na vremenske razmere? Kaj je za vas "no-go"?

Mene je recimo prejšnji teden prizemljila burja, ki je dosegala sunke nad 120 km/h :/ Na sre?o se to dogaja samo 2x letno. Druga?e smo Primorci kar sre?ni zaradi zmernih temperatur.

No, te dni je kar mrzlo (zve?er okoli 0 C). Dogaja se, da se prsti ne uspejo dovolj prekrvaviti niti po par km. Takrat ocenim, da ni dobro pretiravati in si nataknem VFF (nosim jih vedno v roki).

Aprila bo verjetno ve? dežja in mokre podlage. Lani sem imel nekajkrat težave, ker se je koža zaradi vode zmeh?ala in posledi?no so nastajali žulji. Upam, da bo letos tega manj zaradi utrjenih podplati.

LP, e.
  2. Barefoot TJ Administrator
    1. Nomad
    2. Presidents

Message Count:
    16,246
    Dobrodošli. VFFs ne poravna

Dobrodošli. VFFs ne poravna rokavice roko preve?. ;-) Preizkusite segrevanja noge z grelcem pred naslovom izvajajo na bos vožnjo, in le trajajo ve? kot miljo, da ugotovite, ali lahko varno nadaljuje. Prav tako delujejo samo na sušnih dni in za?eti te?i na najtoplejši del dneva. Me veseli, da ste tukaj!

3. tamali Barefooters

Message Count:
    1
    Na vremenske razmere se

Na vremenske razmere se prilagajam tako, da s seboj vzamem Feelmax Niesa (nosim jih kar v roki, ali pa pustim kje ob poti in poberem, ko se vra?am).

Vsaj za kratek ?as sem probal že skoraj vse razmere:

- svež sneg (intevali po pol minute do minute)

- moker asfalt okrog 0 stopinj (nekaj minut)

- suh asfalt do nekje - 5 stopinj (nekaj 10 minut)

- moker asfalt (tudi jaz opažam, da je tu potebno bolj popazit na kožo na podplatih)

- vro? asfalt (no to še pride letos bolj v poštev...)

Druga?e, pa ko ne gre, pa? ne gre in takrat si obujem Niese in jo mahnem domov...

Tako kdaj konkretno skrajšam tek... drugi? pa, ko ?utim, da so noge vredu, tek ob?utno podaljšam [IMG]
  4. Rollback Chapter Presidents
    1. Slovenia -...
    2. International
    3. Presidents

Message Count:
    59
    Barefoot TJ

Hi TJ,

Thanks for your efforts ;)

Quite an honor that general president is following us.

You can freely write in english, no problem, we are all using it daily.

Hvala pa lep dan! :)
  5. Rollback Chapter Presidents
    1. Slovenia -...
    2. International
    3. Presidents

Message Count:
    59
    Zanimiva tema! Kot sta že

Zanimiva tema!

Kot sta že omenila: samomor za podplate je kombinacija vlage in mraza, po možnosti še razdrapane podlage, ki ti najprej naredi žulje, potem pa ti jih še predira. Ponavadi sploh ne ?utiš, kdaj se ti žulji naredijo, samo enkrat dobiš filing, kot da maš eno fajn blazinico spodaj, no takrat je že prepozno...

Tri leta nazaj v Sežani sem dokaj nespametno odtekel 21ko v vlažnem in hladnem vremenu. ?ez Italijo sem staknil nenormalne žulje, pred Orlekom vse "lepo" predrl po makadamu, za zaklju?ek pa še odprl kožo po žulji in v ciljni koridor pritekal s krvavimi odtisi..

Druga skrajnost je vro?ina pa asfalt; dve leti nazaj sem pri okrog 33 stopinjah v luftu pa razgretem asfaltu (na temnejših delih je sigurno imel okroh 50 stopinj) šel malo potekat...v glavo sem si vbil, da grem do Naklega, to je okrog 5 km dale? od doma. Saj je kar nekako šlo, problem je bil, ko sem se moral še vrnit nazaj. Peklo me je kot da bi skakal po šporgetu, najhuje je bilo to,da sem se moral premikat, ?e se zahodil al pa malo po?akal, je bilo še slabše. Mehurje sem zdravil par dni...

Sonce pa okrog 15 stopinj, pa se ni? ne pritožujem :) ali pa suh mraz, morda kak poletni topel naliv je neproblemati?no. v ostalih primerih zataknem Niese ali RunAmoc za pas, pa gremo..
  6. filipos Barefooters

Message Count:
    13
    V?eraj odtekel prvi km. ?isto

V?eraj odtekel prvi km. ?isto bos v Kamniški Bistrici, dobre 4 stopinje plusa, zaenkrat brez posledic!!

Sicer sem se hvalil,da popoldan odte?em še 30-ko v VFF, ampak sem glede na obilno kosilo v?eraj to prestavil na danes:)

?ez eno urco pa akcija!!

L.P. Mark
  7. Barefoot TJ Administrator
    1. Nomad
    2. Presidents

Message Count:
    16,246
    Hahahaha! 

Hahahaha! :shy:

Share This Page